Notice: Undefined index: options in /home/sawbar/domains/sawbar.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 123
Dlaczego Warto? - Sawbar
Dlaczego Warto ?
Oszczędności

pompa ciepła

dlaczego watro?

W czasach kiedy gaz, olej opałowy, czy węgiel stają się coraz droższe i mają niezbyt pozytywny wpływ na środowisko, warto szukać innych, lepszych rozwiązań. Jednym z pomysłów jest zainstalowanie pompy ciepła, która w 75% wykorzystuje energię ze środowiska naturalnego. W przypadku kiedy nie masz możliwości ogrzewania swojego domu, tańszym gazem ziemnym, pompa ciepła będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Co jeszcze ?

Dodatkowym atutem pomp ciepła jest fakt, że możemy praktycznie wyeliminować koszt jej eksploatacji dzięki wykorzystaniu popularnych paneli fotowoltaicznych. Ze względu na to, że pompa ciepła do swojej pracy potrzebuje wyłącznie energii elektrycznej oraz energii cieplnej zgromadzonej w powietrzu, nie wymaga ona żadnego dodatkowego paliwa. Wpisuje się tym samym w nowoczesny trend „zielonej energii” i pozwala znacząco ograniczyć wydatki. Powietrzne pompy ciepła nie wymagają również drogich odwiertów, a zakup powietrznej pompy ciepła niejednokrotnie może być tańszy nawet o 50% w stosunku do pompy gruntowej.

Podsumowując.

W porównaniu z tradycyjnymi źródłami ogrzewania nowoczesne pompy ciepła to rozwiązanie  komfortowe i ekonomiczne. Wiele funkcji oraz zastosowana technologia pozwalają dostosować ich pracę do naszych potrzeb, a także zaoszczędzić przestrzeń użytkową. Jeżeli dodatkowo połączymy pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną, koszt ogrzewania budynku redukujemy praktycznie do zera – co jest istotnym argumentem w aspekcie rządowych dofinansowań na obydwa rozwiązania. Pamiętajmy również, że w pompie ciepła nie ma procesu spalania, nie emitujemy zatem żadnych substancji toksycznych do atmosfery, co znacząco wpływa na ochronę środowiska, a także nasze zdrowie i walkę ze smogiem. Nie wymagają one też dodatkowych czujników ulatniania się gazu czy czadu. Nie można zapomnieć również o tym, że pompa ciepła jako jedyne urządzenie grzewcze ma również funkcję chłodzenia, co czyni ją jedynym urządzeniem wykorzystywanym do regulacji temperatury przez cały rok.